/

7 Şubat 2024

MÜZİK SEÇİMLERİ NASIL YAPILMALI?

Müzik keyifli bir mesele fakat söz konusu bir organizasyon için müzik seçmek olduğunda durum zor bir hale gelebiliyor.  Özellikle bir  DJ’in arşivinde 50.000’den fazla şarkı ile karşılaşıyorsanız.

Peki parti, düğün yada kurumsal bir organizasyonuz için müzik seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Bir müzik listesi yapmaya başlarken 

öncelikle, en sevdiğiniz şarkıları ve etkinliğinizde duymak istediklerinizi düşününün. Ardından davet ettiğiniz konukların yaş ortalamalarını göz önünde bulundurun ve hangi müziği dinlemek istediklerini düşünün. Herkesin iyi vakit geçirmek ve dans etmek istemesini unutmayın!

Kiraladığınız DJ’in daha önce benzer etkinliklerde kullandığı çalma listelerini gözden geçirmek size müzik hakkında fikir verecektir. Listeyi en sevdiğiniz şarkılarla doldurmak sizi harika hissettirsede konuklarınız için durum aynı olmayabilir. Konuklarınızında seveceği müzikleri seçmek size dolu bir dans pisti kazandırıcaktır. Yapacağınız liste DJ’e sevdiğiniz şarkı türleriyle ilgili fikir verecek böylece etkinlik boyu seçtiğiniz şarkıları benzer diğer şarkılar ile mixlenir. 

Tipik bir 5 saatlik parti için ortlama 100 – 150 şarkı çalınabileceğini unutmayın bundan daha fazlasını seçerseniz, bazılarının çalınamayacağına hazırlıklı olun. Bunu akılda tutarak, seçtiğiniz şarkıların sizin ve konuklarınızın gerçekten eğlenebileceği ve dans edebileceği şarkılar olduğundan emin olun.

Alternatif olarak, şarkı seçmek yerine, DJ’inize hoşunuza giden veya gitmeyen müzik türleri / tarzları hakkında bilgi verin ve gerisini DJ’e bırakın! Böylelikle DJ’niz kendi deneyimlerinden 

faydalanarak en iyi şekilde müzik sunumunu gerçekleştirecektir. Bu arada önemli olan profesyonel ve tecrübeli bir DJ kiralamak sonrasında size kalan tek şey Parti’nin tadını çıkartmak. 

Yada bunların hiç biri ile uğraşmayın, profesyonel DJ Kiralamak için Bize Ulaşın! 

#izmirdj #djkiralama #düğündj #djhizmeti #djizmir #weddingturkey #izmirdüğündj #weddingdj #djfiyatları #izmirdjkiralama #izmirdüğündj