/

8 Şubat 2024

DJ KİRALAMA REHBERİ

Organizasyon ve etkinliklerinizde konsepte uygun müzik profesyonel iş birliği gerektirir. Etkinliğinizi bu anlamda başarıyla planlamak ve yönetmek istiyorsanız şu an doğru yazıyı okuyorsunuz.
Düğün, Kokteyl, Ev Partileri, Defile, Şirket Organizasyonları, Açılışlar, Nişan, After Party, Bekarlığa Veda, Doğum Günü, Mezuniyet, ve herhangi özel bir davet için bir DJ ile çalışmak istiyorsunuz fakat nereden nasıl başlayacağınızı, nelere dikkat etmeniz gerektiği bilmiyorsunuz o zaman size doğru DJ’i bulmanızda yardımcı olalım.
Yazımızın başındayken şunu vurgulayalım, bir organizasyon için müzik o organizasyonun kalbidir! Öyleyse müziğe ve çalışacağınız dj’e gereken önemi göstermelisiniz. Bunu şansa bırakmamalısınız.
Davetliler farklı zevklere sahip, değişik yaş grubundan insanlardan oluşacağını unutmayın. Davetlileri ortak bir noktada buluşturmak ve doğru müzikleri seçmek oldukça zor bir iştir.
Bu süreçte profesyonel bir dj hizmeti almalısınız.

DJ seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Tecrübe
Her şeyden önce çalışacağınız dj’in profesyonel ve daha önce buna benzer organizasyonlarda sahne almış olması gerekir. Organizasyon tecrübesi olan bir dj kalabalığın nabzını daha iyi tutacaktır.


DJ’in tarzı


Organizasyonuz nasıl bir konsepte olacak ve ne tarz müziklerin çalınmasını istiyorsunuz önce bunu düşünün. Daha sonrasında çalışmak istediğiniz DJ’in tarzını öğrenmeye çalışın. DJ’in arşivi geniş olması ve istediğiniz müzik tarzına hakim olması DJ kiralamada çok önemlidir.


Referans


Yapmak istediğimiz organizasyonun daha önce benzerini yapmış olan bir tanıdığınız varsa, onlardan öneri alabilirsiniz. Olumlu referanslara sahip bir DJ’i seçmek daha makul olacaktır. Ayrıca DJ’in referanslarına ve sosyal medya hesaplarına göz atmakta fayda var.

Fiyat 


Sanırım karar verirken bir çok kişi için en önemli kriterlerden biri bu olsa gerek. DJ’den fiyat teklifi talep edin ve bu talebin içeriğini detayları ile öğrenin. Almak istediniz DJ kiralama hizmetinin bütçenize uygun olması seçiminizde önemli bir rol oynayacaktır.

 
Ön Görüşme

Organizasyondan önce çalışmak istediğiniz Dj veya müzik firması ile mutlaka bir ön görüşme gerçekleştirin. Ardından Dj ile birlikte bir playlist oluşturmaya özen gösterin. Bu çalma listesini yaparken organizasyon sırasında sizi neler beklediğini göreceksiniz ve sürece daha hakim olacaksınız.

 
Ek hizmetler


Dj’ler genellikle etkinlik alanına sadece kendilerine ait Setupları ile gelir.  Dolayısıyla ses sistemi veya ışık sistemi gibi gereksinimleriniz varsa bu extra bir hizmet olacaktır. Kiralamak istediğiniz dj’in bu taleplere cevap verip veremeyeceğini öğrenin.

Ekipman

Kiralamak istediğiniz dj’in kullandığı ekipmanların profesyonel olması ve kalitesi size dj’in tecrübeli olup olamadığı hakkında fikir verecektir.
Saat
Bir sürpriz ile karşılaşmamak için almak istediğiniz Dj hizmetinin herhangi bir zaman kısıtlaması olup olmadığını önceden öğrenmelisiniz.


Doğru Sorular

Kiralamak istediğiniz Dj’e yöneltebileceğiniz bazı sorular;
Organizasyondan kaç saat önce mekana gelip hazırlanmanız gerekiyor?
 Kaç kişilik bir ekipten oluşuyorsunuz?
 Hangi marka ekipmanları kullanıyorsunuz?
 Ses ve ışık sistemi sağlıyor musunuz?
 Organizasyon alanında bizden ne talep ediyorsunuz?
 Ödeme koşullarınız neler?

Yada bunların hiç biri ile uğraşmayın, profesyonel DJ Kiralamak için Bize Ulaşın! Size kalan tek şey Parti’nin tadını çıkartmak Olsun.

#izmirdj #djkiralama #düğündj #djhizmeti #djizmir #weddingturkey #izmirdüğündj #weddingdj #djfiyatları #izmirdjkiralama #izmirdüğündj